Od 2005 do 2007 roku

nasza szkoła prowadziła aktywną współpracę międzynarodową

ze szkołą podstawową San Juan De Jerusalen z Ekwadoru

Dzięki tej współpracy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość bliższego poznania jednego z krajów Ameryki Południowej, zapoznania się ze swoimi rówieśnikami z Ekwadoru. Była to również okazja aby w praktyce wykorzystać ich znajomość języka angielskiego.

Efektem tej współpracy była wymiana listów, zdjęć oraz rysunków między dwiema szkołami (o tematyce: ja, moja rodzina, moje miasto, tradycyjna muzyka, potrawy mojego kraju, ulubione miejsce w moim mieście, ulubione miejsce w moim kraju). Uwieńczeniem współpracy było urządzenie wystawy przedstawiającej nadesłane prace uczniów.

W zeszłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły napisali listy oraz stworzyli prace plastyczne dotyczące:

• Obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Polsce (prace wykonane w formie albumów)

• Obchodzenia „Walentynek”

• Przedstawienie siebie oraz swoich zainteresowań

Wszystkie parce oraz listy zostały wysłane do kolegów ze szkoły ekwadorskiej. W naszej szkole została przygotowana wystawa prac i listów nadesłanych do nas ze szkoły partnerskiej w Ekwadorze.