Szkoła Podstawowa nr 29

w Sosnowcu


Szkoła Podstawowa
 nr 29

w Sosnowcu

ul. Zagłębiowska 25

41-208 Sosnowiec

tel/fax: 032 2992163

sp29@sosnowiec.edu.pl

Po lekcjach

Plan lekcji

Kalendarz

Dokumenty

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "29"

Projekty

 
 
 

Współpraca
z zagranicą

Współpraca
ze szkołą

w Ekwadorze

 


 

Internetowe centrum informacji multimedialnej

 

 

     23 grudnia 2007 roku w naszej szkole zainstalowano Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej. Prace nadzorowali dyrektor szkoły Mariusz Mike oraz nauczyciel bibliotekarz Joanna Szczęsny. Nowe centrum, które zostało wyposażone w 4 komputery z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne, jest efektem uczestnictwa placówki w projekcie „Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” edycja 2007, ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

     Już od 2 stycznia 2008 roku, Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy uczniom, nauczycielom a także rodzicom. Uczniowie poszukują w Internecie informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. Tworzą też własne dokumenty i prezentacje oraz korzystają z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych. Zdobywanie wiedzy tą drogą jest ciekawsze, szybsze i efektywniejsze.

 

Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych biblioteki

 

  1. Stanowiska komputerowe w bibliotece zostały zainstalowane do poszukiwań źródłowych za pomocą sieci Internet.

  2. Użytkownicy komputerów zobowiązani są do korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, to znaczy w celach edukacyjnych. Nie można wykorzystywać komputerów do prowadzenia prywatnej korespondencji (e-mail) lub do gier i zabaw.

  3. Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.

  4. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach.

  5. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy zgłaszać natychmiast bibliotekarzowi.

  6. Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników w czytelni należy zachować cisze.

  7. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad, bibliotekarz, administrator sieci ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji użytkownika.

 

 

 

 

 

 

powrót


 

 

 

 

 

 

 

Świetlica środowiskowa

"Tęczowa kraina"

 

Designed by A.J.