Internetowe centrum informacji multimedialnej

23 grudnia 2007 roku w naszej szkole zainstalowano Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej. Prace nadzorowali dyrektor szkoły Mariusz Mike oraz nauczyciel bibliotekarz Joanna Szczęsny. Nowe centrum, które zostało wyposażone w 4 komputery z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne, jest efektem uczestnictwa placówki w projekcie „Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” edycja 2007, ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Już od 2 stycznia 2008 roku, Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy uczniom, nauczycielom a także rodzicom. Uczniowie poszukują w Internecie informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. Tworzą też własne dokumenty i prezentacje oraz korzystają z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych. Zdobywanie wiedzy tą drogą jest ciekawsze, szybsze i efektywniejsze.

Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych biblioteki

1. Stanowiska komputerowe w bibliotece zostały zainstalowane do poszukiwań źródłowych za pomocą sieci Internet.

2. Użytkownicy komputerów zobowiązani są do korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, to znaczy w celach edukacyjnych. Nie można wykorzystywać komputerów do prowadzenia prywatnej korespondencji (e-mail) lub do gier i zabaw.

3. Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.

4. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach.

5. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy zgłaszać natychmiast bibliotekarzowi.

6. Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników w czytelni należy zachować cisze.

7. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad, bibliotekarz, administrator sieci ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji użytkownika.